Часті запитання

Реєстрація доменних імен

Хто може отримати доменне ім'я в домені EDU.UA?
Відповідь:
Доменні імена в домені EDU.UA делегуються закладам вищої освіти всіх типів та форм власності, що здійснюють свою діяльність на території України у відповідності до чинного законодавства.
Чи повинне доменне ім'я співпадати з офіційною назвою ЗВО, для якої реєструється домен?
Відповідь:
Назва доменного імені повинна базуватися на абревіатурі офіційної назви закладу освіти, зареєстрованої Міністерством Освіти та Науки України, або її перекладу на російську чи англійську мови, та можливому розширенні для запобіганню співпадінь.
Яким чином перевірити доступність обраного доменного імені в домені EDU.UA?
Відповідь:
Перевірити доступність обраного доменного імені можна за посиланням https://whois.ua.
Відповідь "% No entries found for test.edu.ua" означає, що доменне ім’я доступно для реєстрації.
Чи може один заклад освіти зареєструвати декілька доменних імен?
Відповідь:
Так, може. Для реєстрації кожного доменного імені організація повинна надіслати окремого листа, вказавши у ньому назву домену (зразок листа див. у Додатку 1 Правил домену EDU.UA).
Чи повинен ЗВО реєструвати своє доменне ім'я лише в домені EDU.UA?
Відповідь:
Ні, ви можете зареєструвати своє ім'я у будь-якому домені, якщо це не суперечить правилам відповідного домену.
Чи повинен ЗВО розміщувати на своєму сайті зво.edu.ua офіційну інформацію?
Відповідь:
Заклад освіти сам визначає, для яких цілей використовувати доменне ім'я, а також інформації, яку розміщувати на своєму сайті.
До кого звертатись, щоб зробити web-сайт або пошту на доменному імені в домені edu.ua?
Відповідь:
Адміністрація домену EDU.UA не займається організацією web-сайтів та поштових серверів реєстрантів. З усіх питань, що стосуються створення та функціонування сайту, слід звертатися до технічного контакту доменного імені (поле tech-c в записі про доменне ім'я). Для організації технічної підтримки доменного імені вам необхідно звернутись до свого Інтернет-провайдера та укласти договір на обслуговування вашого доменного імені.
Чи надаєте ви свої сервери для розміщення доменних імен закладів освіти?
Відповідь:
Такий сервіс не передбачений. Вам необхідно звернутися до свого Інтернет-провайдера чи до пiдприємств-реєстраторiв, якi надають подібні послуги. Перелiк реєстраторiв можна знайти на сторiнцi https://www.hostmaster.ua/registrators/
Скільки коштує доменне ім'я в домені EDU.UA ?
Відповідь:
Послуги з реєстрації, перереєстрації, продовження доменних імен у EDU.UA надаються без оплати.
Якого листа і куди треба надіслати для реєстрації доменного імені в домені EDU.UA?
Відповідь:
Зміст та зразок листа та додаткових документів, що необхідні для реєстрації доменного імені в домені EDU.UA, наведений в Додатку №1 до Правил домену EDU.UA. Адреса для відправки листів стосовно доменних імен в домені EDU.UA: 04053 Київ, а/с 23, ТОВ "Хостмайстер" Адміністратору EDU.UA
Чи достатньо відправки офіційного листа для реєстрації доменного імені?
Відповідь:
Ні, реєстрація доменного імені проводиться на основі заявки ADD за посиланням https://auto.uanic.ua/cgi-bin/add.cgi. Формат заявки та вимоги до її оформлення наведені у Додатку №2 до Правил домену EDU.UA. Заявка на делегування доменного імені не буде оброблена до отримання офіційного листа від закладу вищої освіти.
Як дізнатися, що ви отримали нашого листа і можна відправляти заявку?
Відповідь:
Як тільки офіційного листа від ЗВО буде отримано і зареєстровано у канцелярії адміністрації домену EDU.UA, за e-mail адресами контактів доменного імені відправляється електронне повідомлення з підтвердженням отримання листа. В разі якщо листа визнано «правильним» (тобто таким, що містить достатньо інформації для прийняття рішення щодо можливості делегування доменного імені), контактам  пропонується оформити заявку на делегування доменного імені на сайті https://auto.uanic.ua/cgi-bin/add.cgi.
Чи потрібно направляти вам заявку для реєстрації піддоменів чи поштових скриньок в нашому доменному імені?
Відповідь:
Ні. Забезпеченням працездатності вашого доменного імені займається організація, вказана як технічний контакт. У її компетенції знаходиться також і реєстрація піддоменів у вашому доменному імені.

Перереєстрація доменного імені

Інформація про адміністративний контакт нашого доменного імені неактуальна. Як перереєструвати наше доменне ім'я?
Відповідь:
Для зміни адміністративного контакту доменного імені (поле admin-c у формі domain) необхідно надіслати офіційного листа від ЗВО із зазначенням нік-хендла нового адміністративного контакту, на якого покладено вирішення адміністративних питань роботи доменного імені. Зразок такого листа наведений у Додатку №1 Правил домену EDU.UA.

Зміна доменного імені

Нам необхідно внести зміни в доменне ім'я у зв'язку із зміною провайдера. Що для цього потрібно?
Відповідь:
Для внесення змін в запис про доменне ім'я необхідно на сайті https://auto.uanic.ua/cgi-bin/mod.cgi в розділі "Зміна інформації про доменне ім'я" сформувати заявку MODIFY. Формат заявки та вимоги до її оформлення наведені у Додатку №2 до Правил домену EDU.UA.
Хто має надіслати заявку на зміну інформації про доменне ім'я?
Відповідь:
Автором заявки на внесення змін в запис про доменне ім'я може бути лише контакт доменного імені (поля admin-c та tech-c відповідно у формі domain). Оформлення заявки сторонніми особами неможливе. Для обробки заявки потрібно підтвердження від одного з контактів доменного імені. Запит на підтвердження від контакту формується автоматично і направляється за електронними адресами, що містяться в нік-хендлах адміністративного та технічного контактів. Якщо протягом п'яти робочих днів від них не буде отримано підтвердження змін, заявку буде вiдхилено.

Подовження терміну реєстрації доменного імені

На який термін реєструється доменне ім'я?
Відповідь:
Доменне ім'я реєструється терміном на 1 (один) рік з моменту реєстрації. Інформація про кінцевий термін міститься в полі status: запису про доменне ім'я (формат: рік-місяць-день-година-хвилина-секунда).
Термін реєстрації доменного імені добігає кінця. Що робити?
Відповідь:
Для продовження терміну реєстрації слід оформити заявку RENEW на сайті: https://auto.uanic.ua/cgi-bin/renew.cgi. Оформити заявку може контакт доменного імені (поля admin-c та tech-c відповідно у формі domain). В разі задоволення заявки, строк реєстрації продовжується на 1 рік, про що вноситься відповідний запис в поле status:.

Видалення доменного імені

Як видалити доменне ім'я в домені EDU.UA?
Відповідь:
Для видалення доменного імені необхідно надати офіційного листа від ЗВО з наведенням назви доменного імені та причин видалення. Зразок такого листа наведений у Додатку №1 Правил домену EDU.UA.